Pokládka vinylové podlahy

Při stavbě domu nebo jeho renovaci se nesmí zapomenout ani na pokládku podlahy. Podlaha je totiž nejzatíženější částí domu a člověk si musí dát na výběru podlahy opravdu záležet. Pak může se správnou péčí vydržet i několik desítek let. Navíc je na trhu široká nabídka materiálu, takže si jistě vybere každý.

Laminát, dřevo neb vinyl?

Všechny tyto materiály jsou vhodné pro pokládku podlahy, ale je třeba vědět, jaký se hodí do dané místnosti. Dřevo nemá rádo vlhkost, laminát je poměrně studený, ale vinyl může každého překvapit. Je na dotyk velice příjemný, je vhodný pro podlahové vytápění a dobře odolává vlhkosti, takže je vhodný nejen na chodbu, ale i do kuchyně a do koupelny. Trh nabízí široký výběr vinylových podlah, které mají dokonce podobu imitace dřeva, přírodního kamene nebo i korku. Barevných vzorů a odstínů je také nespočet, takže zákazník má zde možnost volby.

Pokládka podlahy Praha

Vinylové podlahy jsou jedničkou na trhu.

Vlastnosti a výhody vinylu

Vinylová podlaha má i své výhody, které tento materiál posouvají do popředí. Je to především jeho přiměřená cena, která je ve srovnání s masivní dřevěnou podlahou přijatelná pro každého investora. Vinyl je navíc rovněž materiál, který má dobré tepelně izolační vlastnosti a je tedy vhodný i pro podlahové vytápění. Rovněž instalace vinylové podlahy není složitá stejně jako údržba. A tento materiál je také odolný proti mechanickému poškození. Jak je vidět, vinyl má jistě co nabídnout.

Odborníci

Realizace jakékoliv podlahy nutně nevyžaduje odborníka, ale v případě, že člověk není zrovna manuálně zručný a na pokládku podlahy si prostě netroufne, může se spolehnout na profesionální služby odborníků, kteří se pokládkou podlahy zabývají.