Obloukové haly a jejich využití

plachtové haly

Jak si poradit s problémem, když potřebujeme rozšířit své skladové prostory nebo když je nutné sehnat zastřešení pro naši zemědělskou techniku? Aby náš podnik mohl dále vzkvétat a rozvíjet se, musíme najít spolehlivé a hlavně rychlé řešení. Tento problém nám může pomoci vyřešit montovaná hala.

Co to vlastně je montovaná hala?

Jde o pevnou ocelovou konstrukci, která má ve většině případů obloukový tvar, specifické vlastnosti a je opláštěna velmi pevnou a odolnou plachtou. Vše je samozřejmě zhotoveno na přání a požadavky zákazníka. Plachta je nejen pevná, ale také nehořlavá, antistatická a izotermická. Je to dokonalá ochrana před nepříznivý počasím, větrem, sněhem i před slunečním zářením. Navíc mají tyto plachty velice pevný způsob sváru.

Náš podnikatelský záměr je třeba rozšířit

Podnikáme v oblasti výrobní nebo máme například jako soukromý zemědělec hospodářská zvířata a potřebujeme nutně skladové prostory pro krmivo. Problém je ovšem v tom, že takový prostor nemáme. Co teď? Opět se můžeme spolehnout na montované haly. Jen tak můžeme svůj podnikatelský záměr nejen rozšířit, ale i  vylepšit. Haly totiž mohou mít různou velikost a to jak do šířky, tak i do délky. Je zde také možnost, že pokud budeme v budoucnu potřebovat halu ještě zvětšit, můžeme se obrátit na firmu, která nám takovou halu realizovala a prodloužení zde není problém. Konstrukce je také dobře a pevně ukotvena, takže se nemusíme obávat, že by nám v případě silného větru hala doslova uletěla.

Výhody montované haly

Montované haly mají rovněž mimo skvělou výhodu rozšíření rozměrů i další klady, které je vyzdvihují. Při své montáži není potřeba klasický betonový podklad, postačí pevný základ. Stavební povolení není potřeba, pokud má hala méně jak 1000 m2. Mezi další výhody montovaných hal patří také velice přijatelná pořizovací cena, která každého investora jistě potěší. Klasická zděná stavba přijde na několik stovek tisíc korun a v případě větší zakázky dokonce cena může být i přes milion korun. Montovaná hala přijde tak o poznání levněji a ušetřené finance se mohou jistě hodit někde jinde. Mnoho zájemců, kteří projevili zájem o montované haly také potěší i fakt, že nám jejich realizace ušetří spoustu času. Pokud ho totiž máme málo a potřebujeme co nejdříve výrobní halu nebo sklad, haly jsou postaveny během několika týdnů a tím nám ušetří také spoustu nervů.

K čemu všemu nám mohou tyto haly posloužit?

Jako první nás asi napadne výrobní nebo skladový prostor. Je v ní dostatek místa prakticky pro všechno a v případě potřeby se hala může i rozšířit. Pokud potřebujeme ustájení pro hospodářská zvířata, uskladnění jejich krmiva nebo pro úschovu těžké zemědělské techniky, jsou tyto montované haly velice vhodným a optimálním řešením. Ale můžeme je využít i v jiných odvětvích. Sportovní areály jsou také možné zastřešit, takže i v nepříznivém počasí si můžeme zahrát třeba tenis, fotbal nebo jiný sport. Zastřešit můžeme i bazén a třeba i jízdárny. Montované haly jsou také velmi oblíbené na různých společenských a veřejných akcích, jako jsou veletrhy, výstavy a podobně.

Údržba hal

Montované haly jsou téměř bezúdržbové a záruka se odhaduje až 40 let pro konstrukci a na 20 let na opláštění. Vzhledem k velmi pozitivním vlastnostem plachty, která je použita jako opláštění konstrukce, se nemusíme obávat nepříznivého počasí nebo mrazu. Plachty nepropouští sluneční světlo, jsou nepromokavé, tudíž odolné vůči dešti a sněhu, jsou celoročně použitelné a můžeme si jako zákazník také zvolit barvu plachty, která může být ještě vybavena kvalitním potiskem, který jistě poslouží jako reklama naší firmy.