Pokládka vinylové podlahy a jak na to

Vinylové podlahy se objevily na trhu ve 30. letech minulého století. Zpočátku byl určen hlavně pro průmyslové prostory, ale spotřebitelé již ocenili jedinečné vlastnosti této podlahy. Jak se technologie vyvíjela, vinylová podlaha se zlepšila, získala stále více a více cenných vlastností a dosáhla nové úrovně kvality. Vinyl se tak stal jednou z nejodolnějších podlah na trhu.

Co to vinyl vlastně je

Vinylová podlaha je vícevrstvý materiál skládající se z polyvinylchloridu, křemenného písku a změkčovadel. Počet vrstev se může lišit v závislosti na typu podlahy. Se zvýšením počtu vrstev vinylu se nejen zvyšuje cena materiálu, ale také se zlepšují jeho technické vlastnosti. Díky vynikajícím vlastnostem je tento materiál univerzální, pohodlný a vhodný pro použití v téměř každé místnosti.

Pokládka podlah Praha

Pokládka vinylové podlahy je určena pro profesionály.

Výhody vinylových podlah

Největším plusem je jejich primární odolnost proti mechanickému poškození, snadno odolává vlhkosti a zejména rodičové malých dětí vinyl ocení, protože vinyl je opravdu měkký a má jedinečný povrch, který je vhodný i pro alergiky. Jejich cena je také přiměřená a tak jsou vinylové podlahy vhodné nejen do místností v domě, ale jejich vužití je možné i v průmyslových a výrobních halách, zdravotnických zařízeních, školách a školkách a podobně.

Vlastnosti vinylové podlahy

  • jedinečný vzhled, originální struktura, dokonalá imitace přírodních materiálů
  • vysoká odolnost proti mechanickému poškození, vlhkosti
  • vynikající tepelná izolace a akustické vlastnosti – tlumí nárazy
  • vhodné pro podlahové vytápění
  • protiskluzový, antistatický a elektrostatický povrch

Pokládka vinylové podlahy

Pokud jsou na povrchu základny velké nepravidelnosti, je potřeba vyrovnat podklad třeba samonivelační stěrkou. Dále musí být podklad čistý a hladký. Jen tak se výsledek jistě povede. Pokládka vinylové podlahy je možná celoplošným lepením, které vyžaduje speciální lepidlo. Lepidlo se musí dobře rozetřít v rovnoměrné vrtvě a pak je možné položit samotný vinyl. Pro lepší přilnavost je možné použít zátěžový váleček nebo korkovou destičku. Ta pomůže vyhladit i vzduchové bubliny, které se mohou při pokládce objevit.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími dílci je další metodou pokládky. Na spodní straně je ochranná fólie, kterou je potřeba odstranit pro další postup. Jednotlivé dílce se lepí vedle sebe a může tak vzniknout dokonalá mozaika, kterou nikdo nemá.

Poslední možností je pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem. Každý díl má drážky, které do sebe přesně zapadjí a nakonec vytvoří dokonalou podlahu na způsob plovoucí podlahy.

Profesionální firma

Základem každé pokládky je určitě profesionalita a kvalita provedené práce odborných firem. Zaměstnaci takových firem mají zkušenosti a vědí, jak svou práci dělat dobře. Technik takové firmy zhodnotí situaci, sdělí, co bude potřeba a jak dlouho bude taková pokládka vinylové podlahy trvat, navrhne možné řešení a také kalkulaci.