Malování není jen volba barev

Jestliže máme v plánu o víkendu malovat byt, měli bychom se nejdříve ujistit i o tom, jak vypadají stěny. To, že se nám loupe stará malba je celkem pochopitelné po deseti letech, ale musíme také povrch stěn upravit tak, aby naše víkendová práce nebyla zbytečná.

Malovat na starou malbu?

Ano, i tohle samozřejmě lze praktikovat, ale pokud máme na stěně již šestý nátěr, může se stát, že se nám malba prostě a jednoduše sloupne. Pro lepší výsledek je účinnější celou stěnu oškrábat. Takže si připravme škrabku a můžeme začít. Seškrábání staré malby není nikterak těžké a zvládne jej i nenáročný kutil. Stěny musíme nejdříve navlhčit třeba štětkou, práce bude pak snadnější a navíc čím více, tím lépe. Stěny musí nasáknout dostatek vody skrz všechny vrstvy. Jakmile máme stěnu dokonale oškrábanou, na řadu přijde penetrace. Penetrace vlastně zpevní celý podklad, srovná rozdílnou savost materiálu. Barva tak lépe přilne k povrchu a vyhneme se tak nechtěným flekům na stěně.  Pokud máme navíc stěny ještě s nedokonalým povrchem, musíme i tyto nedostatky odstranit. Asi nejlepší je malovat samozřejmě v novostavbách, kde máme stěny dokonale připravené pro malování a o bez úprav.

Malířství Procházka Brno

Malířství Brno je pro Vás tou nejlepší volbou.

Profesionální malíři

Dnes se nemusíme spoléhat jen na své vlastní zkušenosti s malováním, ale můžeme požádat i profesionální malíře, aby nám z obyčejného interiéru udělali moderní a nové bydlení, kde se budeme cítit pohodlně a příjemně. Na trhu dnes najdeme mnoho takových firem, které nabízejí své profesionální služby v této oblasti. Disponují potřebným materiálem, takže se nemusíme obávat, že budeme muset shánět například štafle. Mají ale také v zásobě spoustu praktických zkušeností, které se nám určitě budou hodit. Mnohdy si totiž nejsme jisti, zda se nám bude požadovaný odstín hodit do našeho bytu a tady je dobrá rada od profesionálního malíře k nezaplacení. Odborné poradenství mají tyto firmy také ve své nabídce služeb a tak se můžeme klidně obrátit s nějakou prosbou nebo s dotazem.

Dnešní malíři mají trochu ulehčenou práci tím, že jsou k sehnání dobří a nepostradatelní pomocníci jakým je jistě štětka, štafle i teleskopická tyč na váleček. Mnozí malíři nám mohou také sehnat potřebné druhy barev možná i se slevou a to se nám jistě bude zamlouvat. V případě, že chceme mít vymalováno dříve, než se vrátíme v neděli z chalupy, můžeme si objednat malování interiéru na klíč. |přenecháme klíče od bytu a spolehliví pracovníci malířské firmy odvedou svou kvalitní práci četně závěrečného úklidu.

Malovaní svépomocí

Můžeme se také spolehnout sami na sebe a vymalovat si byt sami. Předchází tomu příprava, která zahrnuje zakrytování podlahy a nábytku, olepení vypínačů nebo okenních a dveřních rámů a podobně. V tomhle případě musíme počítat s tím, že nás t bude stát nějaké úsilí, ale dá se to samozřejmě zvládnout. Možná to nebude vypadat tak, jak od profesionála, ale můžeme se  pak dmout pýchou nad svou vlastní prací.

Barvy, tapeta, váleček

Volba barev je samozřejmě jen na nás a na našem vkusu. Měli bychom se ale vyhnout barvám, které se nám nelíbí, nebo které nám prostor například zmenšují. Jestliže si nevíme zkrátka rady, požádejme raději o pomoc profesionály.

Stále aktuální je královna barev bílá, kterou můžeme celý prostor prosvětlit, a kterou můžeme úplně s klidem kombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Navíc působí čistě až andělsky a je vhodná do všech místností v domě či bytě. Dnes máme ale i jiné možnosti vylepšení interiéru než je malování. Pokud chceme něco originálního, můžeme mít na nově vymalované stěně také jako doplněk vhodnou tapetu. Barevné sladění je samozřejmostí a možná budeme mile překvapeni, jak dokonale a moderně místnost bude vypadat. Ovšem je zde také možnost malby válečkem, který je strukturovaný se vzorem. Jejich sláva byla na vrcholu v 80.letech minulého století, ale dnes jsou žádané pro svůj dokonalý vzor, kterých je nepřeberné množství a hlavně pro svou levnou pořizovací cenu. Váleček je z pryže a postačí zde jen zvolit si barvu. Na klasický a hladký podklad pak jen váleček naneseme a máme tak originální malbu, která v mnohém nahradí vzorovanou tapetu. Zkusme tedy něco jiného než jen bílou stěnu.