Ne vždy v internetovém obchodě narazíte na pánské svetry, které by se ihned zalíbily

Najít v nabídce internetových obchodů slušivý a originální kvalitní pánský svetr a k tomu ještě za příznivé ceny není vůbec jednoduché. Pokud jsou svetry příliš levné, pak hrozí nebezpečí, že kvalita materiálů, ze kterých jsou ušity či upleteny, nebude příliš vysoká. U jiných obchodů, které kvalitní svetry nabízejí za poměrně výhodné ceny, se zase můžete setkat s problémem, že si z jejich nabídky nevyberete a žádný z modelů vás nezaujme natolik, abyste se jej rozhodli zakoupit. Hledáním můžete strávit poměrně dlouhou dobu, ale když už narazíte na obchod, který by vám vyhovoval, bylo by škoda jeho nabídky nevyužít.

Vybírat lze mezi svetry lehkými nebo teplými

Na pánskou módu se specializuje zákazníky prověřený obchod s kvalitním zbožím ENVANTO.CZ. V jeho nabídce najdete nejen pánské svetry, ale také kabáty, saka, košile, vesty, mikiny a trička a z módních doplňků především pánské hodinky a pánské tašky. Svetry lze rozdělit do dvou kategorií. Na svetry lehké, které se nosí přímo na tělo a je možné je oblékat z jara, na podzim a dokonce i v létě. Občas je muži nosí v kombinaci se společenskou nebo volnočasovou košilí, s kravatou nebo bez kravaty, na lehké mikině nebo tričku. Nejčastěji používaným materiálem při výrobě těchto lehkých svetrů je bavlna nebo bavlna smísená s polyesterem, někdy i polyester samotný.

Dále na svetry teplé a velmi hřejivé, šité či pletené z akrylu, vlny nebo kašmíru. Akryl se řadí mezi syntetické materiály, vlna a kašmír mezi přírodní. Kašmírové svetry patří mezi luxusní pánské svetry, protože kašmír je několikanásobně hřejivější, než ovčí vlna, ale jeho výroba není tolik rozšířená, tudíž je jeho cena na trhu vyšší, než je cena ovčí vlny. Díky své hřejivosti mohou být kašmírové svetry mnohem lehčí, než svetry vlněné a přitom budou hřát stejně nebo mnohem více. Kašmír má, stejně jako vlna, výjimečné vlastnosti. V zimě krásně hřeje a v létě ani v zimě se v kašmírovém svetru nepotíte, protože je dostatečně prodyšný. Na rozdíl od akrylu, který v zimě zahřeje jen do určité míry, a snadno se v něm zpotíte. Lehké i teplé pletené pánské svetry se vyrábějí jako převlékací přes hlavu, propínací na knoflíky nebo se zapínáním na zip. Výstřih mohou mít do písmene V nebo klasický kulatý. Vybírat můžete z různých střihů a různých materiálů a určitě si ze široké nabídky vyberete takový, který vás co nejvíce zaujme.