Malířské práce

Malování interiéru čas od času čeká každého z nás. Pro kvalitní a především esteticky dokonalé vymalování stěn a stropů, doporučujeme využít nabídky profesionálních malířů pokojů. Náš tým malířů provádí malířské práce v Praze a okolí do třiceti kilometrů. Specializujeme se na malování jednotlivých pokojů, bytů, rodinných domů, kanceláří, hotelů, výrobních hal a dalších prostor.

Naši profesionálové si poradí s nejrůznějšími nedostatky zdí, které před samotnou výmalbou odstraní formou zbroušením omítky, tmelením drobných prasklin a trhlin či odstraněním starých nátěrů. Poradí si také s odstraněním plísní a dalších závažnějších problémů zdiva.

Nechte zdi promluvit o svém “já”

Každý majitel nemovitostí touží po tom, aby se právě ta jeho stala ozdobou. Buďte i na svůj interiér pyšní a nechte se hýčkat čistotou zdí, a krásnou atmosférou, která je navozena vhodně zvolenou barvou. Malířské práce nabízí mnoho způsobů, jak i z velmi poškozeného interiéru vykouzlit opět krásný domov.

Naše malířská firma se specializuje na rekonstrukce starých interiérů, interiérů poškozených po vytopení nebo dalších pohrom. Starou a poničenou malbu zcela oškrábeme a provedeme penetraci, která zpevní celý podklad. Zbroušení omítek se dělá v případě, že vykazují silné nerovnosti. Tmelení se provádí na místech, kde vznikly nejrůznější praskliny. Díky těmto úkonům dosáhneme hezkého vzhledu stěn i stropů.

Jak často se provádí malířské práce

Z hlediska hygieny se doporučuje provádět malování pokojů každé 3-4 roky. Přemýšlíte, že se i vy pustíte do výmalby svého bytu či domu? Pak svěřte své plány do rukou našich profesionálů. Malování interiéru se může jevit jako zábavná a velmi jednoduchá práce. Během malování však může dojít k nečekaným situacím, které se musí vyřešit profesionálně a rychle. Abyste docílili požadovaného efektu co nejkrásnějších zdí a luxusní výmalby, je nutné zvolit vhodný typ použitých materiálů a barev. S krásnými zdmi také souvisí správný výběr barevných odstínů a jednotlivých tónů barev.

Příprava místnosti

Malířské práce se neobejdou bez přípravy místnosti na samotné malování. Než se pustíme do malování, sestěhujeme nábytek od stěn do středu místnosti nebo zcela mimo místnost. Sestěhovaný nábytek zakryjeme ochrannými foliemi, stejně tak zakryjeme radiátory, lustry, dřevěné zárubně s dveřmi a vypínače tak, aby nedošlo k obarvení či poničení. Následně zakryjeme podlahy a pomocí malířské pásky olepíme podlahové lišty a další doplňky.

malíři pokojů Praha

Příprava stěn před malování

Malířské práce vyžadují nutnou dávku zkušeností a trpělivosti, bez které nikdy nebude požadovaný efekt dokonalý. Příprava stěn před malováním je jeden z nejdůležitějších aspektů a proto ji věnujeme maximální pozornost.

  • oškrábeme staré nátěry
  • strhneme zbytky tapet
  • izolujeme proteklé skvrny
  • akrylujeme spáry a rohy
  • přebrousíme v případě nutnosti omítky
  • použijeme penetraci

Stěny před malováním zbavíme všech nečistot vysáním či ometením smetáčkem, prach setřeme vlhkým hadrem. Následně odstraníme nepotřebné háčky a skoby, opravíme důlky, praskliny a další vady na stěnách a stropech. V případě znečištění zdí nikotinem, vody či rzí, provádíme hlubší opravy a přípravy stěn pro malování. K tomu využíváme speciální přípravky, se kterými máme dlouholeté zkušenosti. Po ošetření stěn přichází na řadu penetrace, která celý podklad dokonale zpevní. U sákrokartonových stěn se docílí lepší přilnavost malby.

Malování interiéru krok za krokem

Malířské práce konečně přichází do hlavní činnosti a to je samotné malování pokojů. K malování interiéru používáme kvalitní barvy, se kterými máme bohaté zkušenosti. Barvy používáme do každého pokoje různé a to podle jejího určení.

Barevné odstíny, stejně tak jako intenzitu jednotlivých tónů, vám pomohou vybrat naši profesionální malíři. Ti při výběru barev berou v potaz světlo v místnosti, intenzitu slunečního záření v místnosti, barvu podlahy a vybavení.

Úklid po malování

Malířské práce s sebou přináší také nepořádek, spojený s různými druhy prací. Naše profesionální firma na malování interiéru po finální práci provede kompletní úklid malovaného pokoje. Po nás zůstane pouze čistý, svěží interiér s precizně vymalovanými stěnami.

Objednejte si malířské práce

Rozhodli jste se, že se pustíte do malování svého bytu či domu? Obraťte se na nás se svým projektem a nechejte naše malíře pokojů pracovat v době, kdy jste v práci. Náš tým malířů pracuje v předem sjednaném termínu, takže naše práce vůbec nemusí ochromit nebo narušit chod vaší domácnosti. Pracujeme dle připraveného a předem odsouhlaseného plánu, rychle, efektivně a diskrétně.