Co je pohotovostní krabička? A jak se nám bude hodit při stěhování či vyklízení bytu?

Stěhování je událost, která nám zabere mnohem více času, než bychom si v ideálním případě přáli. Nejen samotné balení a vyklízení věcí z bytu, ale i vybalování věcí v novém domově zabere více než jeden den. Aby se vám nestalo, že nebudete moct po přestěhování najít opravdu důležité věci, měli byste mít takzvanou pohotovostní krabičku. Jen tak se vyhnete zoufalému prohledávání krabic.

Nejen vy, ale i ostatní členové vaší domácnosti, byste měli mít sbalené pohotovostní zavazadlo, jehož obsah by se vám mohl v blízkých dnech po stěhování, hodit. Toto zavazadlo by se mělo odlišovat od jiných (jestliže se bude jednat o krabici). Díky tomu, že budete mít vše důležité na jednom místě, nebudete muset zoufale prohledávat krabici po krabici, než najdete to, co hledáte.

Co by měla taková krabice obsahovat?

Vaše pohotovostní zavazadlo by mělo obsahovat vše, co byste mohli v prvních dnech po stěhování potřebovat. Tuto krabici do svého domova stěhujte ideálně sami, aby se neztratila mezi ostatními. Svým způsobem to bude vypadat, jako byste se balili na dovolenou. A nyní k samotnému obsahu této krabice:

  • Dokumenty – Nezapomeňte si sbalit všechny své doklady, pasy, rodné listy a další nezbytnosti.
  • Hygienické potřeby – Mýdlo, šampon, sprchový gel, toaletní potřeby, dámské hygienické pomůcky, zubní kartáček s pastou, ale i náplasti by měly být něčím, co budete mít po ruce.
  • Základní potraviny – Po stěhování si jistě zajdete na nákup. Avšak i tak byste měli mít po ruce alespoň něco, co vám usnadní první den, kdy se vám do obchodu chtít nebude. A to například těstoviny, pečivo, konzerva či hotová omáčky.
  • Nádobí – Nemusíte u sebe mít kompletní kuchyňské vybavení, přesto nezapomeňte sbalit talíře, příbor, vařečku či otvírák na konzervy.
  • Mazlíčci – Máte doma čtyřnohého mazlíčka? V tom případě nezapomeňte sbalit jeho krmivo, stelivo, misky, případně hračky.
  • Malé drobnosti, co nesmí chybět – Nikdy nevíte, co by se mohlo stát. Proto si nezapomeňte sbalit ani takové drobnosti jako pytle na odpadky, oblečení, peřiny, svíčky, baterky či toustovač.